Ανακοινώσεις

Έχασαν δικό τους παιχνίδι οι άνδρες του Άρη στην Τήνο

Αθλητισμός 12/03/2019 10:15

Την ήττα με σκορ 57-49 γνώρισαν οι άνδρες του Άρη Σύρου από τον Περιστεριώνα, σε παιχνίδι του ανδρικού πρωταθλήματος της ΕΣΚ Κυκλάδων που πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Κυριακής στο κλειστό της Τήνου.
Οι παίκτες του Αντώνη Βαρθαλίτη "αυτοκτόνησαν" και έχασαν ένα ουσιαστικά δικό τους παιχνίδι. Το ξεκίνημα στο ματς ήταν ιδανικό, καθώς ο Άρης Σύρου πήρε διαφορά από την πρώτη περίοδο (12-19), την οποία και διατήρησε μέχρι το ημίχρονο (24-32).
Στην δεύτερο ημίχρονο όμως οι παίκτες της ομάδας μας ήταν άστοχοι και υπέπεσαν σε αρκετά λάθη, κάτι που εκμεταλλεύτηκαν οι γηπεδούχοι και αφού πήραν οριακό προβάδισμα στην τρίτη περίοδο (41-40), κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη. Το μόνο θετικό για τον Άρη ήταν ότι κατάφερε να κρατήσει το πλεονέκτημα στην ισοβαθμία, καθώς κράτησε την διαφορά (9 πόντους) με την οποία είχε κερδίσει στη Σύρο.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-19, 12-13, 17-8, 16-9
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ: Καμπέρι 9, Μπινιάκου 6, Σπέντζαρης, Βιδάλης, Μαρκουίζος 12, Τριαντάφυλλος 8, Σιώτης 3, Κουτσουμπάκος 14, Χατζίρης, Πετρόπουλος, Δελατόλας 2, Τζες 3
ΑΡΗΣ ΣΥΡΟΥ: Πολίτης 8, Δάσκος, Σκιαδάς 5, Οικονομίδης 4, Δούκας, Δασκαλάκης 2, Κόικας 11, Ελ Μπαραγκέ 1, Κουναλάκης 9, Τσακίρης 9, Κολσούζογλου