Επικαιρότητα

Ήττες για άνδρες και έφηβους του Άρη Σύρου

Αθλητισμός 16/01/2017 17:31

Το ανδρικό και το εφηβικό τμήμα του Άρη Σύρου είχαν αγωνιστικές υποχρεώσεις το τελευταίο τριήμερο που διεξήχθησαν αγώνες για τα πρωταθλήματα μπάσκετ της ΕΣΚ Κυκλάδων.

Το απόγευμα της Παρασκευής, η ανδρική ομάδα υποδέχθηκε την αντίστοιχη του ΑΟ Μυκόνου, γνωρίζοντας την ήττα με 55-63. Για ακόμη μία φορά φέτος, οι παίκτες του Αντώνη Βαρθαλίτη πλήρωσαν το κακό 3ο δεκάλεπτο, καθώς μετά το ισόπαλο σκορ του ημιχρόνου (29-29), το επιμέρους σκορ της 3ης περιόδου ήταν 8-20...

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-20, 19-9, 8-20, 18-14

ΑΡΗΣ: Πολίτης 3, Αρβανίτης 5, Βαβίτσας 4, Γεωργαράς 2, Βασιλειάδης Μ. 7, Κηπουρίδης 8, Κουναλάκης 22, Αντωνίου 4, Φωστέρης, Βασιλειάδης Χ., Καμπάνης, Κωστόπουλος

ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ: Κολιούλης 7, Κονταρίνης 12, Γκαρατζούνης 7, Σάχας 8, Μπελλής 4, Βασίλιεφ 18, Κέφης 7, Κοτσούκος, Μπάλλας, Κουσαθανάς

Το πρωί της Κυριακής οι έφηβοι υποδέχθηκαν τον Περιστεριώνα Τήνου, από τον οποίο γνώρισαν την ήττα με 38-57. Οι παίκτες του Αντώνη Βαρθαλίτη ήταν ανταγωνιστικοί για τρία δεκάλεπτα απέναντι στην πολύ ισχυρή ομάδα της Τήνου, η οποία όμως στην 4η περίοδο κατάφερε να χτίσει μεγαλύτερη διαφορά.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 7-8, 8-18, 15-13, 8-18

ΑΡΗΣ: Πολίτης 15, Παχής 4, Μάνης 2, Ξένος 12, Φωστέρης 4, Ξαγοράρης 1, Κωστόπουλος, Ερμίδης, Χατζαντώνης, Νανούσης, Πρίντεζης

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΩΝΑΣ: Δεληγιάννης 6, Παγανέλης 5, Καμπέρι 3, Νάζος 7, Ρουγγέρης 13, Βόινας 8, Σουράνης 11, Μελισσουργός 4, Πετρόπουλος, Βιδάλης, Γιαβραδέλης