Επικαιρότητα

Συνεχίζει αήττητος εν όψει Final Four

Αθλητισμός 23/01/2015 19:49

Άλλο ένα ροζ φύλλο αγώνος κατάφεραν να πάρουν οι περσινοί πρωταθλητές , η ομάδα του Α.Ο. Ερμούπολης. Σε ματς που διεξήχθη στις 22/01/2015 στο γήπεδο Α.Κ.Δ.Ε. οι γηπεδούχοι κατάφεραν από την αρχή να επιβάλουν τον γρήγορο ρυθμό τους και να συνδυάσουν το θέαμα με την ουσία φτάνοντας σε μία ακόμα νίκη.

Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με σκορ 15-04 καθώς η πιεστική άμυνα των Συριανών έκανε πολύ δύσκολη την ζωή των φιλοξενούμενων. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα της Τήνου μπόρεσε να βρει λύσεις μέσα από την ρακέτα όντας έτσι πιο ανταγωνιστική. Το σκορ στο ημίχρονο ήταν 28-17.

Το τρίτο δεκάλεπτο κινήθηκε στους ίδιους περίπου ρυθμούς και από τις δύο ομάδες. Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Α.Ο. Ερμούπολης κατάφερε με πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας να ευστοχήσει  σε περισσότερα σουτ από την ομάδα της Τήνου και έτσι η διαφορά διευρύνθηκε με το τελικό σκορ να είναι 68-44.  Πρέπει να σημειωθεί ότι με αυτή την νίκη η ομάδα του Α.Ο. Ερμούπολης εξασφάλισε για άλλη μια χρονιά της παρουσία της στο final four!

Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και των δύο ομάδων που αγωνίστηκαν!

Επί τη ευκαιρία θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η  κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του Α.Ο. Ερμούπολης θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 1η Φεβρουαρίου 2015 και ώρα 12:00 στην αίθουσα εκδηλώσεων του ξενοδοχείου ΕΡΜΗΣ.

Δεκάλεπτα: 15-4, 13-13, 17-16, 23-11

ΑΟ Ερμούπολης: (Μαύρος Α.), Καραμολέγκος 2, Ζουλούφος, Σαβρακίδης Β. 12 (2 τριπ.), Πολίτης Β. 17, Αρμακόλλας Γ. 7 (1 τριπ.), Λημναίος Α., Μίμογλου Γ.10, Κρεατσούλας Α. 9 (1 τριπ.), Τάκος Δ. 3 (1 τριπ.), Πανούσης Δ., Βουτσίνος Φ. 8, Αρακάς Η.4

ΤΑΚ Περιστεριώνα: (Βιδάλης Α.), Λαγουρός Κ., Καστορίνης Μ. 4, Κάμπερι Ι., Νάζος Μ. 7, Βιδάλης Μ., Ορφανός Ν. 3 (1 τριπ.), Σουράνης Κ. 4, Βοινάς Π., Βιδάλης Π. 6 (1 τριπ.), Γιαβρεδέλης 4, Ρουγγέρης Α. 16, Δεληγιάννης Θ.